Konaklama

 
Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz gerek devlete ait gerekse özel girişimcilerin oluşturduğu barınma olanaklarından dolayı, barınma konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Ayrıca, Değirmenaltı Yerleşkesinde 102 öğrenci kapasiteli, Üniversitemiz tarafından işletilen Ayşe Menger Kız Öğrenci Yurdu bulunmaktadır.
 
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
 
Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Tekirdağ Merkez, Çorlu, Çerkezköy, Hayrabolu ve Şarköy öğrenci yurtları olmak üzere barınma gereksiniminin büyük kısmını karşılamaktadır. Yurtlar öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarına yanıt verebilme donanımına sahiptir. Değirmenaltı Yerleşkesinin çok yakınında Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 616 erkek, 696 kız öğrenci olmak üzere toplam 1312 kapasiteli yurt bulunmaktadır. Yurtta bulunan 3 erkek ve 3 kız bloğundaki odalar 4'er kişiliktir. Yurtlarda çalışma salonları, spor alanları, kantin, yemekhane yer almaktadır.
 
Tekirdağ ilindeki pek çok özel yurt da öğrencilerin barınma gereksinimini karşılamaktadır. Ayrıca ilçelerde de özel yurtlar bulunmaktadır.
 
Öğrencilerimiz, yurtların dışında uygun koşullarda evlerde barınma olanağını da rahatlıkla bulmakta ve bu konuda Tekirdağ halkı öğrencilere destek olmaktadır.